REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góryartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry. Jednym z ważniejszych kroków przy realizacji tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad drogą S5, która przecina nieczynną obecnie linię kolejową Bojanowo - Góra Śląska. Do pokrycia kosztów wybudowania wiaduktu zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie z GDDKiA podpisali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Kolej Dużych Prędkości: Wniosek o decyzję środowiskową dla kolejowej obwodnicy Kalisza złożonyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Dużych Prędkości: Wniosek o decyzję środowiskową dla kolejowej obwodnicy Kalisza złożony
Spółka Centralny Port Komunikacyjny odpowiedzialna za realizację programu inwestycyjnego Port Polska, złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu wniosek o decyzję środowiskową dla 9-kilometrowej kolejowej obwodnicy Kalisza. Ten odcinek stanowi integralną część linii 85 Sieradz – Kalisz – Pleszew – Poznań, czyli poznańskiej odnogi linii „Y” Kolei Dużych Prędkości (KDP).
Duże inwestycje na trasie kolejowej Warszawa – Terespol. 5 nowych wiaduktów na „dwójce”artykuł
Pokaż artykuł
Duże inwestycje na trasie kolejowej Warszawa – Terespol. 5 nowych wiaduktów na „dwójce”
Dwa w Sulejówku, dwa w Rembertowie i jeden w Wesołej – tyle nowych bezkolizyjnych skrzyżowań zyskała linia kolejowa nr 2 między Warszawą a Siedlcami. Tunele w Sulejówku są już gotowe, te na terenie Warszawy w trakcie budowy. Wszystkie obiekty poprawią bezpieczeństwo i wygodę – zarówno dla kierowców, pieszych, rowerzystów, jak i pasażerów pociągów. Koniec z długim czekaniem przed zamkniętymi rogatkami!
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza na ostatniej prostej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza na ostatniej prostej [FILMY]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Dziś podczas briefingu prasowego w Łomnicy wicemarszałek Michał Rado poinformował o zaawansowaniu prac na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenię Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
[Warszawa] Osiedle Polonezainwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle Poloneza
Warszawa, Ursynów, Polki 1
Przebudowa torowiska na Podwalu Przedmiejskim oraz modernizacja mostu nad Starą Motławąinwestycja
Pokaż inwestycję
Przebudowa torowiska na Podwalu Przedmiejskim oraz modernizacja mostu nad Starą Motławą
Gdańsk
[Katowice] Rozbudowa płyty postojowej oraz modernizacja dróg kołowania w Katowice Airport – ostatnie trzy miesiące pracartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Rozbudowa płyty postojowej oraz modernizacja dróg kołowania w Katowice Airport – ostatnie trzy miesiące prac
Na lotnisku w Pyrzowicach prace przy rozbudowie płaszczyzny postoju samolotów i modernizacji dróg ko...
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownięartykuł
Pokaż artykuł
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownię
PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Dodatkowe inwestycje zrealizuje Energa-Operator w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim wybuduje m.in. nową stację wysokiego napięcia i przebuduje rozdzielnię sieciową w gminie Sępopol.
Dodatkowe przystanki w aglomeracji rzeszowskiej zwiększają dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe przystanki w aglomeracji rzeszowskiej zwiększają dostęp do kolei
W czerwcu podróżni zyskali większe możliwości w podróżach aglomeracyjnych na Podkarpaciu. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i oddania do użytkowania 7 nowych przystanków oraz dodatkowych peronów. Nowe obiekty przybliżają kolej do pasażera i ułatwiają komunikację pociągiem. Przystanki są częścią projektu PLK S.A. za ponad 334 mln zł netto realizowanego w ramach POIiŚ.
Wrocław: Triada Dom przejęła teren stacji paliw na Ołbinie. Ma zgodę na wyburzeniaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Triada Dom przejęła teren stacji paliw na Ołbinie. Ma zgodę na wyburzenia
Trzebnicki deweloper przymierza się do inwestycji przy ulicy Stefana Jaracza 79, tuż przy Odrze. Moż...
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]
Na Dolnym Śląsku zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce, w tym 40 w województwie dolnośląskim. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Przybywa nowych torów dla sprawnego przejazdu pociągów na stacji Warszawa Zachodnia [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przybywa nowych torów dla sprawnego przejazdu pociągów na stacji Warszawa Zachodnia [FILMY + ZDJĘCIA]
Coraz więcej nowych torów i sieci trakcyjnej powstaje na stacji Warszawa Zachodnia. Rosną kolejne nowe perony, a nad nimi zadaszenie. Rozbudowywane jest przejście podziemne. Między stacją Warszawa Zachodnia a Warszawą Ochotą do września trwają prace torowe na linii średnicowej, które wymagały zmian w rozkładzie jazdy na linii podmiejskiej. Największa inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie to projekt za ok. 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
GPB zakończyła prace przy budowie dwóch morskich stacji elektroenergetycznych dla Baltic Power [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
GPB zakończyła prace przy budowie dwóch morskich stacji elektroenergetycznych dla Baltic Power [ZDJĘCIA]
Grupa Przemysłowa Baltic (GPB) zakończyła prace przy budowie dwóch morskich stacji elektroenergetycznych dla Baltic Power – najbardziej zaawansowanego projektu morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w Polsce.
[Warszawa] „Czas na zmiany” – konferencja podczas Targów „Infrastruktura” 2014artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] „Czas na zmiany” – konferencja podczas Targów „Infrastruktura” 2014
22 i 23 października br., podczas XII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz...
[Wrocław] Archicom szykuje się do budowy kolejnych mieszkań na Jagodnieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Archicom szykuje się do budowy kolejnych mieszkań na Jagodnie
W kwietniu, na wniosek Archicomu, wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla...
[Katowice] Finalizacja prac przy układaniu pierwszej warstwy nawierzchni nowej drogi startowej w Katowice Airportartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Finalizacja prac przy układaniu pierwszej warstwy nawierzchni nowej drogi startowej w Katowice Airport
W najbliższych dniach na lotnisku w Pyrzowicach zostanie ukończony jeden z etapów budowy nowej drogi...
REKLAMA